Semovente – kamuflaż

Model Semovente pomalowałem w kamuflaż spotykany na tych maszynach w 1943 i 44 roku. Bazowałem na zdjęciach i profilach znalezionych w internecie. Malowanie z elementami color modulation wykonałem akrylami Hataka.

Malowanie kamuflażu farbami Hataka

Do malowania kamuflażu Semovente uzyłem zestawu akryli Hataka hobby do niemieckich pojazdów z 1945 roku (uwaga, lokowanie produktu z mojego sklepu). Uznałem , że pod warstwą weatheringu nie będzie miało znaczenia, czy odcienie saą niemiecki czy włoskie i czy z roku 1943 czy z 1945.

as36

Na początek „color modulation” wykonane kolorem Dunkelgelb base i flash oraz polskim piaskowym z 1939 roku i Interior Buff (patrz malowanie wnętrza Semovente). Następnie z wolnej ręki kolorami kamuflażu (Rothbraun base i Resedegruen base) i ich rozjaśnieniami z zestawu Hataka.

semovente-015

semovente-014

Malując kolor modulation chciałem uniknąć dużego kontrastu, malowałem tak, aby  lekko wyróżnić panele. Na koniec poniosło mnie i pobawiłem sie w przetarvia, co widać na zdjęciach. Wszystko zdąży jeszcze zmienić odcień, przy następnych etapach weatheringu. Pomalowałem  gąsienice kolorem rdzawym z domieszką pyłu grafitowego Lifecolor i bandaże kół kolorem Panzergrau Hataka.

semovente-017

 

468 ad

No Comments

Trackbacks/Pingbacks

  1. Czarne Krzyże – krok po kroku – Modele i okruchy historii - […] Semovente po pomalowaniu kamuflażu akrylami Hataka zobacz artykuł. […]
  2. Diorama Semovente 1/35 – Modele i okruchy historii - […] Semovente – kamuflaż […]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.