Oficer Pułku Reprezentacyjnego WP

Model z serii „gwardyjskiej” ukraińskiej firmy ICM w skali 1/16. Zobaczyłem zapowiedź i po prostu kupiłem. I kiedy wydawało się, że zostanie już na zawsze na półce „hańby”, niespodziewanie trafił mu się jego moment.

Po  trzech modelach 1/48 potrzebowałem momentu relaksu, i żołnierz wylądował na blacie mojego warsztatu. Malowałem go aerografem i pędzlem. Mieszanka farb Gunze, Lifecolor i AK 3Gen. Przyjemny projekt, który przypomniał mi, że palce zapomniały jak malować figurki. Figurka wykonana z plastiku ma też pewne słabości w porównaniu z metalowym lub żywicznym odlewem. Mniej ostre kształty nie ułatwiają malowania. A że mam ich jeszcze trochę w składziku, będę miał okazję potrenować. Wykonałem już pierwszy krok, kupiłem lepsze pędzle do malowania figurek.

Figurka jest wykonana na wzór pewnego żołnierza, jak to wykazał KFS w swojej recenzji. Niestety oznaczenia i stopień nie do końca się zgadzały, więc nadałem mu swojskie nazwisko „Nowak”. Wdrukowałem plakietkę z tym nazwiskiem (oraz tabliczkę) na drukarce laserowej na czystej kalkomanii Techmod. Kalkomanie nakleiłem na złoty podkład (tabliczka) lub na srebrny (pierś żołnierza).

Poniżej linki do kilku moich figurek wykonanych w ramach formy Adalbertus.

Berlin 1945 – 120mm

Tadeusz Kościuszko 1794 – figurka 54mm

468 ad

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.