Pantera 1/16 – Zimmerit gotowy

Dzisiaj odkurzony projekt – powstańcza Pantera. Model Tamiya 1/16 Full Option, ze sterowaniem RC.  Czołg już jeździ i strzela, nadszedł już czas wykonywania detali zewnętrznych.Zimmerit do Panther G z Atak Model przykleiłem poxipolem. Duży szacunek za jakość i łatwość użycia! Powoli dodaję detale Abera, spawy wykonalem z czarnego miliputa i pokusiłem się o odrobinę konwersji i scratchu. Ponieważ trzeba było wykonać wcześniejsze rury wydechowe, zrobiłem je z 6mm rurek aluminiowych z OBI, rozwierconych po wygięciu na końcach.Do gięcia użyłem taniej giętarki do przewodów hamulcowych. Słabo gięła mosiądz (wolałem go, bo można poczernić płynem AK do blaszek), ale aluminium z grubszą ścianką poszło całkiem dobrze.

Detale Aber lutuję, aby były wytrzymalsze. Od spodu dodaję krótkie (1-3mm, zależnie od detalu) kotwice z drutu mosiężnego i przyklejam do dziurek wywierconych plastiku na poxipol. Czołg ma jeździć, musi mieć mocniejsza konstrukcję, a detale przyklejone na superglue łatwo by odpadały.

Zobacz poprzedni wpis o modelu:

Bardzo duży czołg, Panther Tamiya 1/16

Zdjęcia

Mam wątpliwości co do zastosowania dymu. W czołgu jest mało miejsca na dodatkowy agregat. Poza tym Panther dymił słabo, tylko przy dużym obciążeniu. Podobnie było z dymem wystrzału. Zostawiłem sobie furtkę wykonując wydechy z rurki. Można podłączyć dym, gdybym się jednak zdecydował.

468 ad

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.