MQ-8B, Takom 1/35

Kiedy dowiedziałem się, że Takom ma wypuścić model drona Northrop Grumman MQ-8B Firescount w skali 1/35, wiedziałem, że muszę go mieć. Ten bezzałogowy aparat powietrzny był naszym pierwszym modelem lotniczym z Attack Squadron wypuszczonym w 2013 roku. Nasz stary żywiczny model jest dostępny w skalach 1/72. 1/48 i 1/32 z Brenguna. Model plastikowy Takoma trafił do mojego warsztatu i zacząłem przygodę, która zakończyła się dzisiaj nad ranem. Zobacz zdjęcia gotowego modelu.

Model wymagał kilku waloryzacji, nowych kalkomanii (fabryczne były w fatalnym kolorze, do użycia nadawały się tylko czarne). Na bazie zdjęć wykonałem pokład okrętu USS Fort Worth (LSC-3) z października 2014 roku. Napiszcie w komentarzach, czy chcecie abym opisał przebieg budowy i udostępnił rysunki  do wykonania pokładu?

Figurka i łańcuchy kotwiczące – ReedOak.

 

Zobacz jeszcze:

Diorama z Wildcatem

468 ad

2 komentarze

 1. Adrian Napieralski

  Dzień dobry,

  jestem pod wrażeniem dioramki z MQ-8B, jestem na etapie przygotowań do czegoś podobnego, choć u mnie będzie to egzemplarz N28 na USS Charleston. Mam 2 pytana i będę wdzięczny za odpowiedzi na nie:
  1/ jakim kolorem (nazwa i producent) malowałeś MQ?
  2/ jak udało Ci się tak pięknie odtworzyć charakterystyczną powłokę lądowiska na okręcie?

  Pozdrawiam serdecznie,
  Adrian Napieralski

  • Kolor drona to light ghost grey FS36375, chyba użyłem Gunze, nie pamiętam

   Faktura pokładu to antislip paste z Ammo MiG. Po zamaskowaniu okuć pokładu nałożyłem ją pędzlem do kaloryferów . Po chwili było gotowe. Sam się zdziwiłem, że tak łatwo poszło.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.