Deluxe Materials, krótka recenzja

Angielska firma Deluxe Materials jest producentem chemii modelarskiej na bardzo wysokim poziomie. Dla modelarzy plastikowych przygotowała serię świetnych klejów i chemii do dioram. Zobacz krótką recenzję kilku produktów.

Paczka z Deluxe Materials

Paczka z kilkoma próbkami dotarła do mnie pocztą po wymianie emaili na temat artykułów krok-po-kroku zamieszczonych na stronie www.figus.pl. Zdjęcia figurek do których wykonania użyłem produktów Deluxe Materials (woda i rdza) znajdziesz podążając za linkami:

W paczce znalazły się akcesoria do wykonania sniegu oraz klej cjanoakrylowy Roket Hot i rurki Roket Glue Tips. Zestaw do śniegu zawiera klej, śnieg i iskrzące mrozem Icy Sparkles. Dodatkowo, poza zestawem znalazł się zestaw szuflowanego śniegu, doskonały zbity śnieg na pobocza i hałdy. Wykorzystam je w najbliższym modelu, KW-1 spod Stalingradu, więc dzisiaj nie będę się o nich rozpisywał. Zwrócę większą uwagę na klej i rurki.

deluxe-02

Roket Glue Hot

Klej typu superglue Roket Glue Hot to szybkoschnący klej penetrujący. Kiedy wniknie między dobrze dopasowane powierzchnie zasycha w 1-5 sekund. Duża buteleczka wystarczy na dłużej, pamiętaj o szczelnym zakręcaniu jej po użyciu. Jak z niej nie korzystasz – schowaj w lodówce dla dłuższej trwałości. W przypadku taniego kleju nie musisz zachowywać takiej dbałości, ale w przypadku kleju tej klasy szkoda byłoby aby zasechł źle dokręcony.

deluxe-03

Roket Glue Tips to rurki ze, zdaje się, polietylenu, klej do nich nie przylega i nie zasycha w rurce. Nakłada się taką rurką na dzióbek buteleczki lub tubki kleju i można już precyzyjnie dozować superglue. A teraz najlepsze. Rurkę możesz przyciąć do pożądanej długości a nawet wyciągnąć palcami  w cienki podajnik kleju. Na zdjęciu widać jak użyłem takiej rozciągniętej końcówki do renowacji starego modelu P-39Q z Academy 1/72.

deluxe-04

468 ad

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.